Ogłoszenia/informacje

1. Bardzo dziękuję za sprzątanie Kościoła. W najbliższą sobotę proszę o sprzątanie na godz. 12:00.

2. W najbliższą środę jako duchowe przygotowanie do jubileuszu 130- lecia naszej parafii rozpoczynamy Misje św., którym będą przewodzić księża z Centrum Ewangelizacji Diecezji Łomżyńskiej Dobrego Pasterza w Ostrowi Maz.; ks. Andrzej Surdykowski i ks. Marek Żmijewski. Mam nadzieję, że program dotarł do każdego domu lub w najbliższych dniach dotrze. Ostatnie misje w naszej parafii miały miejsce ponad 20 lat temu. Warto więc dać sobie szanse odnowy życia duchowego i religijnego i spotkać w tym czasie żywego Boga, który chce być w naszym życiu codziennym. Zapraszam więc gorąco każdego dnia na spotkania misyjne i modlitwę o 10:00 lub 18:00 w zależności od swoich obowiązków. W niedzielę porządek jak zwykle. Zapraszam też gorąco zwłaszcza na zakończenie Misji w niedzielę na godz. 11:00. Będzie wtedy też modlitwa za zmarłych naszych przodków, poświęcenie Krzyża Misyjnego i będzie też niespodzianka. Każda rodzina obecna na tej Mszy św. dostanie małą pamiątkę, bardzo znamienną. Będzie to mały krzyżyk z drewna z naszego kościoła. To drewno pozyskane zostało podczas remontu ścian i ma ok 240 lat. Zrobione zostały z niego małe krzyżyki i zabezpieczone woskiem pszczelim. Niech to będzie swoista pamiątka, cząstka naszej świątyni w waszych domach.

3. Kolejną niespodzianką podczas tej Mszy św. wieńczącej Misje św. za tydzień w niedzielę o 11:00 będzie też uroczyste wprowadzenie relikwii św. Joanny Beretty Molla. Włoskiej lekarki pediatry, żony i matki, która oddała swoje życie za życie swego dziecka noszonego pod sercem. Kiedy była w ciąży lekarze wykryli chorobę nowotworową i chcąc ratować jej życie namawiali do aborcji. Nie zgodziła się na to chcąc dać życie dziecku. Zmarła w 1962 roku mając 39 lat w krótkim czasie po porodzie. Jej dziecko żyje do dziś, żyje również trójka jego starszego rodzeństwa. Jan Paweł II beatyfikował ją w 1994 a potem kanonizował w 2004 roku. Tak więc zyskujemy kolejną patronkę naszej parafii świętą kobietę, żonę, matkę, lekarkę. Czekałem długo na te relikwie z diecezji Mediolan- ponad rok. A właśnie w przyszłą niedzielę 28 kwietnia jest jej liturgiczne wspomnienie.

4. We wtorek Uroczystość św. Wojciecha głównego patrona Polski. Msze św. o 7:30 i 8:00.